• Wpisów: 249
  • Średnio co: 10 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 22:35
  • Licznik odwiedzin: 84 409 / 2725 dni
 
joker1944
 
"Non omnis moriar czyli nie wszystek umrę".  Skandale to często była ich specjalność. Zwykle ciężko  radzili sobie z nagłą  popularnością jaka na nich spadła, popełniali wiele błędów, uciekali od problemów w alkohol, narkotyki czy leki. Warto jednak zapamiętać przede wszystkim ich muzykę, teksty i filmy. Mimo że nie żyją już od kilku lub kilkunastu lat nada są wspominani, często słuchamy ich płyt, oglądamy wywiady, filmy, fragmenty wyścigów w których brali udział .
BO LEGENDY SĄ WIECZNE.

1.MARILYN MONROE "MM" - ur. 1 czerwca 1926 w Los Angeles - zm. 5 sierpnia 1962 Los Angeles
1.jpg

Amerykańska modelka i aktorka filmowa, legenda światowego kina lat 50. i 60. XX w.
Marilyn Monroe "odeszła" będąc u szczytu swoich zawodowych sukcesów.
Znaleziono ją martwą w jej willi w Los Angeles.
Została pochowana na cmentarzu Village Memorial Park w Los Angeles. Jej życie to ciągłe skandale i romanse, kochały ją miliony, jednak jej doskwierała samotność. Jej życie i tajemnicze okoliczności śmierci sprawiły że obrosła legendą.
2.jpg

3.jpg

3 (2).jpg


2.JIM MORRISON - ur. 8 grudnia 1943 na Florydzie - zm. 3 lipca 1971 w Paryżu.
1.jpg

Poeta, piosenkarz rockowy wokalista i twórca tekstów psychodeliczno-rockowej grupy The Doors - symbolu muzyki lat '60-tych i początku '70-tych. "Właściciel" jednego z najlepszych i najbardziej charyzmatycznych głosów w historii muzyki.
Sam Jim zawsze powtarzał, że uważa siebie bardziej za poetę niż muzyka. Jako poeta kultywował tendencje romantyczne i surrealistyczne; zaliczany do grona tzw. poetów wyklętych.
Jim Morrison spoczął na cmentarzu Pere-Lachaise w Paryżu w sąsiedztwie grobów Prosta, Balzaca, Moliera, Oscara Wilde'a, Fryderyka Chopina oraz Édith Piaf.
„To Jim” („Do Jima”), napisy o tej treści można napotkać zaraz po wejściu na paryski cmentarz.
Zdarza się czasem że przy miejscu spoczynku Morrisona młodzi ludzie siadają, rozmawiają, grali na gitarach, śpiewają. Czuję się wtedy atmosferę rockowych obrzędów - nawet jeśli wzbudza to mieszane uczucia.
2.jpg

4.jpg

3.JPG3.JAMES DEAN - 8 lutego 1931 w Marion - zm. 30 września 1955 w Cholame
1.jpg

Piekielnie zdolny przystojniak - aktor przez duże A - dwukrotnie nominowany do Oscara. Jest pierwszą osobą, która otrzymała pośmiertnie nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor i jedyną, która otrzymała ją dwukrotnie. Sławę przyniosły trzy filmy w których zdążył zagrać, przed tragiczną śmiercią. Aktor zginął w tragicznych okolicznościach, mając 24 lata. Zginął w swoim srebrnym porche, które pieszczotliwie nazywał "Little Bastard" (Mały łajdak). Wypadek wydarzył się na drodze z Los Angeles do Saliny, w Cholame - na skrzyżowaniu autostrad 466 i 41. Jadący z naprzeciwka ford nie zauważył rozpędzonego auta.
Śmierć Jamesa Deana była dla świata szokiem -  Wywołując falę spekulacji, przypomniano sobie, że parę tygodni przed wypadkiem James wystąpił w filmie reklamowym który promował bezpieczną jazdę. Radził w nim młodym ludziom za kółkiem: "Jedźcie ostrożnie. Ocalicie swoje życie, a może i moje". Ale sam James często powtarzał: "że nie zamierza dożyć trzydziestki".
FILY JAMESA NAZYWA SIĘ ŻYJĄCYMI FOTOGRAFIAMI.
2.jpg

3.jpg


4.FREDDIE MERCURY -  ur. 5 września 1946 w Stone Town - zm. 24 listopada 1991 w Londynie
1.jpg

Wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen.
Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich piosenek jak "Bohemian Rhapsody", "We Are the Champions", "Somebody to Love", "Killer Queen". Na scenie był energiczny i spontaniczny, a poza nią spokojny, wyciszony i skryty.
Zmarł w wyniku powikłań wywołanych AIDS.
Pogrzeb Freddiego był dużo mniej widowiskowy niż jego życie, skromna ceremonia w zachodnim Londynie odbyła się w najściślejszym gronie rodzinnym i najbliższych przyjaciół. Ciało wokalisty skremowano.
2.jpg

3.jpg

4.jpg
5.AYRTON SENNA Da SILVA - ur. 21 marca 1960 w Sao Paulo - zm. 1 maja 1994 w Bolonii
1.jpg

GDY DOWIEDZIANO SIĘ O JEGO ŚMIERCI CAŁA BRAZYLIA I ŚWIAT SPORTÓW MOTOROWYCH POGRĄŻYŁY SIĘ W SMUTKU.
Był kierowcą wyścigowym, trzy razy został mistrzem świata F1.
Po ciężkim wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola, zmarł w szpitalu w Bolonii we Włoszech w wyniku obrażeń mózgu.
Uznany za najlepszego kierowcę wszech czasów, jest także jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z F1 i ostatnim kierowcą który zginąŁ na torze w zawodach FORMUŁY 1, a - dzień 1/05 - jest do dziś dnia  ważna dla wszystkich kibiców Formuły 1.
2.jpg

3.jpeg


6.KURT COBAIN - ur. 20 lutego 1967 w Aberdeen - zm. 5 kwietnia 1994 w Seattle
1.jpg

Amerykański wokalista, gitarzysta, kompozytor, fenomenalny tekściarz oraz muzyk grunge'owego zespołu Nirvana. W 2003 został sklasyfikowany na 12. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów wg magazynu Rolling Stone, zaś w  2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 20. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów wg Hit Parader.
Dla jednych był geniuszem, dla innych dzieciakiem, który nie mógł dorosnąć i buntował się bez powodu.Mawiał że "woli być znienawidzony za to, kim jest, niż kochany za to, kim nie jest".
W 1994 roku popełnił samobójstwo w swoim domu w Seattle, strzelając sobie w głowę.
BYŁ WIELKIM ARTYSTĄ KTÓREGO ŚWIAT DOCENIŁ DOPIERO POŚMIERCI.
2.jpg

3.jpg7.HEATH LEDGER - 4 kwietnia 1979 w Perth - zm. 22 stycznia 2008 w Nowym Jorku.
1.jpg

Jeden znajwybytniejszych aktorów w historii kina. Jack Nicholson powiedział o nim ze to "najlepszy aktor naszych czasów". Nie bał się trudnych ról, jako filmowy JOKER powalił swiat na kolana, jego gra to już nie tylko "rola filmowa" ale postać która ożyła. Jego głos zachwycał, uśmiech powalał.
Zmarł nagle. Ale świat nigdy go nie zapomni, bo wielkich ludzi się nie zapomina.
2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpeg


8.SHARON TATE - ur. 24 stycznia 1943 w Dallas - zm. 9 sierpnia 1969 w Beverly Hills.
1.jpg

JEJ ŚMIERĆ ZSZOKOWAŁA ŚWIAT, NIKOGO NIE POZOSTAWIŁA OBOJĘTNYM NA TO CO SIE STAŁO.
Sharon była aktorką i modelką, żoną reżysera Romana Polańskiego. Okrzyknięta została jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia w Hollywood, była nominowana do Złotego Globu za rolę w "Dolinie lalek" (1967).
Będąc w ósmym miesiącu ciąży zginęła w swoim domu w Beverly Hills, wraz z czwórką przebywających u niej przyjaciół, z rąk członków sekty przewodzonej przez Charlesa Mansona.
2.GIF

4.jpg

3.jpg


9.RYSZARD RIEDEL - ur. 7 września 1956  - zm. 30 lipca 1994
Charyzmatyczny wokalista i autor tekstów piosenek, wieloletni lider zespołu Dżem.
Jeden z najważniejszych muzyków w historii muzyki polskiej.
Miejsce jego ostatniego spoczynku, jest miejscem pielgrzymek fanów zespołu, a grób zazwyczaj "tonie" w kwiatach i zniczach.
1.png

2.jpgA NA KONIEC BĘDZIE O JEDNYM Z MOICH ABSOLUTNIE ULUBIONYCH AKTORÓW <3 :)

10.RIVER PHOENIX - ur.23 sierpnia 1970 roku w stanie Oregon - zm.31 października 1993 roku w Kalifornii
1.jpg

Jedną z najtragiczniejszych legend Hollywood jest przedwczesna śmierć Rivera Phoenixa – utalentowanego dwudziestotrzyletniego aktora.
Został okrzyknięty złotym dzieckiem Hollywood. W wieku zaledwie 18 lat otrzymał nominację do Oscara i Złotego Globu. Miał przed sobą wielką i wspaniała kariera - młody, przystojny, utalentowany. Pochodził z wielodzietnej rodziny, a jego rodzeństwem są m. in. słynni aktorzy Summer i Joaquin Phoenix.
Zdaniem wielu krytyków i fanów swoją najlepszą kreację stworzył w filmie "Moje własne Idaho"(1991) w reżyserii Gusa Van Santa -  która przyniosła mu nieśmiertelną sławę zagrał młodego chłopaka uzależnionego od narkotyków i prostytuującego się   - Otrzymał za nią Puchar Volpiego za najlepszą rolę męską na festiwalu w Wenecji.
Zagrał młodego Indiane Jonesa w filmie "Indiana Jones i ostatnia krucjata".
Był utalentowanym aktorem, którego pociągała "ciemna strona" sukcesu. Balansował na granicy dwóch światów - z jednej strony był znany z różnych działalności charytatywnych, z drugiej - ukrywał swoje uzależnienie od narkotyków.Jego aktorstwo było intuicyjne, grając jakąś postać kierował się uczuciami, które odczuwał czytając scenariusz.
Phoenix był człowiekiem niezwykle wrażliwym.  Był również, podobnie jak cała jego rodzina, weganinem i równie chętnie angażował się w obronę o prawa zwierząt. Starał się żyć jak najbardziej ekologicznie i ratować środowisko naturalne. Nawet zakupił kilkaset akrów lasów w Kostaryce i w Brazylii, jedynie po to, by nie zostały wykarczowane.
I to wszystko co Nam po Nim pozostało. Parę filmów, kilka piosenek, trochę barwnych wspomnień. I mnóstwo pytań, na które nigdy nie znajdziemy odpowiedzi.
Zmarł w 1993 roku z przedawkowania narkotyków w klubie swojego przyjaciela Johnny'ego Deppa "The Viper Room" w wieku 23 lat.
Jego prochy rozrzucone zostały na rodzinnym ranczu Pheonixów na Florydzie.
2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

4.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego