• Wpisów: 249
  • Średnio co: 13 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 22:35
  • Licznik odwiedzin: 90 970 / 3268 dni
 
joker1944
 
ContagionEpidemiaStrachu_plakat.jpg


Miałam napisać o tym filmie dawno, ale jak to bywa zapomniało mi się :DBardzo rzadko ostatnio na ekranach kin goszczą filmy o epidemiach wirusów na skalę globalną. Aż tutaj niespodzianka, powstał film który jest równie dobry jak kultowa już "Epidemia" Wolfganga Petersena z 1995 roku z Dustinem Hoffmanem, Renne Russo, Morganem Freemanem w obsadzie.

W skrócie chodzi o:
Contagion to film o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo i opanować panikę, która rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż sam śmiertelny wirus. Zwykli ludzie walczą
o przetrwanie w coraz bardziej podzielonym społeczeństwie.[opis dystrybutora]

Po pierwsze ogromnym plusem na korzyść filmu jest niewątpliwie reżyseria Stevena Soderbergha (twórcy filmu "Traffic"), ponadto obsada jest imponująca grają w tym filmie aż trzy laureatki Oscara: Gwyneth Paltrow, Kate Winslet oraz Marion Cotillard, dodatkowo Matt Damon, Jude Law i Laurence Fishburne. Co więcej reżyser nie boi się uśmiercać co sławniejszych gwiazd, pozostawiając przy życiu te mniej znane.
W filmie wirus przenosi się przez sposób wzbudzający w nas ludziach największy strach( w kwestiach przenoszenia chorób) - powietrze i dotyk, coś co wykonujemy cały czas - np. dotykamy swoją twarz przynajmniej trzy razy na minutę (a tak w filmie przenosi się choroba), później dotykamy innych rzeczy i ludzi a w ten sposób roznosimy zarazki.
Film ma niezwykle apokaliptyczny klimat, wirus uśmierca miliony ludzi - wywraca nasz świat do góry nogami. Co więcej my jako widz przez cały film zastanawiamy się skąd wzięła się choroba, w filmie podawane są numery dni w których dzieje się akcja a zaczyna się od Day 2, na rozwiązanie zagadki trzeba.... zobaczcie sami POLECAM

2667508-contagion-epidemia-strachu-643-482.jpg


2667560-contagion-epidemia-strachu-643-482.jpg


z10544145X,--Epidemia-strachu-----kadr-z-filmu.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.