• Wpisów:249
 • Średnio co: 13 dni
 • Ostatni wpis:6 lata temu, 22:35
 • Licznik odwiedzin:90 976 / 3268 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Znane cmentarze są jak parki pamięci, w których pielęgnuje się pamięć po tych którzy już opuścili ten śwat. Nekropolie to niezwykli świadkowie historii często mówi się o nich: "miasta ciszy" lub "umarłe miasta". Ja zapraszam was w małą podróż która zabierze Was do najbardziej znanych cmentarzy na świecie którym czasem toważyszą ciekawe legendy... a pisaże czerpali z nich inspirację do swoich wielkich dzieł, a filmowcy wykorzystywali je w znanychy filmach...

ANGLIA
Cmentarz Highgate w Londynie
Cmentarz założony w erze wiktoriańskiej zajmuje obszar leśny - cały teren jest porośnięty drzewami, krzakami czy kwiatami, które wyrosły tu wyłącznie w sposób naturalny, nie były posadzone przez nikogo. Główna ścieżka na cmentarzu nazwana została Egyptian Avenue. Na cmentarzu można odwiedzić groby m.in. Karola Marksa, Sir Ralpha Richardsona, Geogre’a Eliota. Znajduje się tu także polska kwatera zwana Wzgórzem Orła Białego, gdzie pochowano Stanisława Worcella i Feliksa Topolskiego. W katakumbach spoczywa także działacz PPS i więzień brzeski Herman Lieberman. Najstarsza część cmentarza prezentująca imponującą kolekcję wiktoriańskich mauzoleów i grobowców może być zwiedzana tylko w obecności przewodnika.
Z cmentarzem wiąże się także legenda o wampirze: Według niej, pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku wokół grobów i na ścieżkach znajdowano martwe koty, psy, z których rzekomy wampir wysysał krew. Podobno Highgate stał się też inspiracją dla Brama Strokera, autora słynnej powieści „Drakula” - uważanej za najlepszą powieść grozy w historii literatury.
USA
Narodowy Cmentarz w Arlington (stan Wirginia)
Amerykański cmentarz wojskowy jest położony na zachód od miasta Waszyngton, za rzeką Potomak, założony został podczas wojny secesyjnej. Na terenie nekropolii pochowani są weterani z wszystkich wojen w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii: od rewolucji amerykańskiej po ostatnie konflikty zbrojne w Afganistanie i Iraku. Poza tym jest to miejsce pochówku niewielkiej liczby cywilów, którzy w jakiś sposób byli związani z armią lub polegli w czasie pełnienia obowiązków. Najczęściej odwiedzanymi miejscami na terenie Narodowego Cmentarza w Arlington są gróby: prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Fitzgeralda Kennedy'ego i jego brata Roberta Kennedy'ego, monument poświęcony 266 marynarzom krążownika pancernego USS "Maine", którzy zginęli w efekcie eksplozji i zatonięcia okrętu w 1898 roku oraz miejsce pamięci ofiar promów kosmicznych Challenger i Columbia, które zakończyły się katastrofami.

Cmentarz Bachelor Grove (Chicago)
Pomimo tego, że na Bachelor Grove nie chowa się już zmarłych, jest on znany ze względu na krążące wokół niego legendy o duchach - zyskał sławę jako jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Cmentarz został założony w 1844 roku pod lasem Rubio Woods a w trakcie prac zginęło wielu młodych i nieżonatych mężczyzn, których tutaj pochowano. Stąd wzieła się nazwa Bachelor Grove co w "wolnym" tłumaczeniu oznacza „kawalerski zagajnik”. Cmentarz jest bohaterem wielu paranormalnych zjawiskach między innymi: jarzące się kule światła pomiędzy drzewami, mówi się ze słyszy się tam płaczące dziecko, Biała Dama, którą sfotografowano siedzącą na jednym z nagrobków. Równie przerażająca jest legenda dotycząca nawiedzonej sadzawki, w której gangster Al Capone pozbywał się ciał swoich ofiar w okresie prohibicji.Cmentarz Saint Louis w Nowym Orleanie (LUIZJANA)
Założony w 1789 roku Cmentarz St. Louis należy do kompleksu trzech rzymsko-katolickich cmentarzy w Nowym Orleanie w stanie Luizjana (USA). Ze względu na położenie miasta i częste powodzie, zamiast w ziemi większość zmarłych jest chowana w grobach nad ziemią. To dlatego, z daleka nekropolia wygląda jak mała osada i jest określana jako "Miasta Zmarłych". Na cmentarzu nie ma prostych, wytyczonych alejek. Wszystko dlatego, że w początkowym okresie teren nie był uporządkowany ani wyrównany. Grobowce stawiano tam, gdzie się dało, aż do zapełnienia powierzchni. Spoczywa tutaj wielu sławnych ludzi m.in. Bernard de Marigny, który sprowadził grę w kości do USA, słynny architekt Barthelemy Lafon czy Paul Morphy – jeden z najwcześniejszych mistrzów świata w szachach.
Na niektórych grobach znajdują się tajemnicze symbole i znaki związane z pogańskim kultem voodoo. Najbardziej obleganym miejscem pochówku jest grób rodziny De Glapion, w którym spoczywa Marie Laveau nazywana królową voodoo. Według legendy jej duch wciąż krąży po cmentarzu. Nagrywano tu także sceny do wielu znanych filmów takich jak „Wywiad z wampirem”, „Przystojniak” czy „Easy Rider”.Cmentarz Metairie (Nowy Orlean, LUIZJANA)
Z kolei inny Nowo Orleański cmentarz: Metairie zajmuje powierzchnię 50 hektarów. Upodobała go sobie śmietanka Nowego Orleanu. Spoczywa tu dziewięciu gubernatorów Luizjany, ośmiu burmistrzów, czterech sędziów Sądu Najwyższego i członkowie najlepszych nowoorleańskich rodzin.


Westwood Village Memorial Park Cemetery (Los Angeles California)
Jest to miejsce spoczynku niektórych ludzi związanych z przemysłem rozrywkowym głównie światem filmu. Spoczywają tutaj zwłoki między innymi Marilyn Monroe, Janis Joplin, Natalie Wood. Ale na tym cmentarzu są także groby wielu zwykłych ludzi ludzi.ARGENTYNA
Cementerio de la Recoleta w Buenos Aires
Recoleta w Buenos Aires to sławny cmentarz który położony jest w ekskluzywnej dzielnicy o tej samej nazwie. Układ cmentarza przypomina plan małego miasteczka z drzewami, chodnikami i pobocznymi ścieżkami wypełnionymi mauzoleami zamiast domami. Już samo wejście z bramą z wysokimi greckimi kolumnami robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Uwagę przyciągają marmurowe mauzolea. Niektóre przypominają greckie świątynie, piramidy albo kapliczki. Wiele z nich wciąż pozostaje w doskonałym stanie, ale znajdziemy też takie, które są zaniedbane i zniszczone. Turyści nie przyjeżdżają tu jedynie ze względu na "cuda" architektoniczne. Wielu chce odwiedzić groby sławnych Argentyńczyków, którzy zostali tu pochowani: między innymi marmurowy grobowiec Evy Peron. Znajdziemy tu także groby bohaterów argentyńskiej wojny o niepodległość, chowano tu też prezydentów, malarzy, pisarzy, polityków.


WŁOCHY
Cimitero di San Michele w Wenecji
Cmentarz ten znajduje się na małej wyspie San Michelle zajmuje prawie cały obszar. Został założony w XIX wieku po wydaniu dekretu przez Napoleona który zabraniał chowania zmarłych w mieście. Opiekę nad nim i tutejszym kościołem sprawują franciszkanie. Ciała zmarłych są przewożone na wyspę specjalnymi gondolami. Na wypełnionym drzewami cyprysowymi cmentarzu pochowano wielr znanych postaci: m.in. Ezra Pound, Igor Strawiński, Josif Brodski, Jean Schlumberger i Luigi Nono. Obecnie, ze względu na brak miejsca, większość zwłok zmarłych po kilku lub kilkunastu latach przenosi się do specjalnego ossuarium, a wolne miejsce wykorzystuje się na kolejne pochówki. Otoczony wysokim ceglanym murem cmentarz jest podzielony na kwatery, z których najbardziej zaniedbana jest sekcja protestancka nr XV. gdzie spoczywa m.in. Ezra Pound. San Michele nazywaną czasami "wyspą zmarłych" wypełnia błoga cisza, której tak często brakuje na innych cmentarzach.

FRANCJA
Katakumby Paryża
Nie wszyscy turyści którzy odwiedzający to miasto wiedzą jak makabryczna historia kryje się w jego podziemiach. Znajduje się tutaj bowiem sieć posziemnych korytarzy. Pod koniec XVIII wieku z powodów sanitarnych, zaczęto znosić tutaj zwłoki z kilku zlikwidowanych paryskich cmentarzy. W XIX wieku uporządkowano katakumby i dzisiaj zbiory kości ok. 6 milionów ludzi tworzą niezwykłe wzory. Szczątki układano ciasno, a wszelkie szczeliny wypełniano czaszkami. Dodatkowo, korytarze pokryte są graffiti, które świadczy o tym, że miejsce to było odwiedzane przez Paryżan. W katakumbach bywał Victor Hugo, który umieścił tu akcję swojej słynnej powieści „Nędznicy”. Zaś, podczas II Wojny Światowej podziemia były miejscem spotkań ruchu oporu.

Cmentarz Pere-Lachaise
Największy i najsławniejszy cmentarz paryski, założony w 1804 w ogrodach przylegających do willi Mont-Louis, podarowanej przez Ludwika XIV swojemu spowiednikowi, Pere Lachaise, francuskiemu jezuicie.
W 1817 roku na cmentarz przeniesiono szczątki najsłynniejszych kochanków świata – Heloizy i Abelarda. Wzniesiono im imponujący grobowiec, na którym zakochani zostawiają kwiaty do dziś, wierząc, że dzięki temu ich miłość będzie wieczna. Do grobu Victora Noira, 22-letniego dziennikarza zastrzelonego przez kuzyna Napoleona III, pielgrzymują zaś kobiety pragnące zajść w ciążę. Na Pére-Lachaise spoczywają też prochy sław literatury – Moliera, La Fontaine’a, a także wielkiej diwy operowej Marii Callas i niezwykłej tancerki Isadory Duncan. Genialnego Fryderyka Chopina, czy ikony muzyki, tragicznie zmarłego w wieku zaledwie 27 lat Jima Morrisona lidera jednego z najważniejszych zespołów w historii muzyki THE DOORS czy ikona francuskiej piosenki Édith Piaf. Inni znani pochowani na tym cmentarzy to m.in.: Honoriusz Balzac, Sarah Bernhardt, Georges Bizet, Yves Montand z żoną Simone Signoret, Marcel Proust, Oscar Wilde.
Na cmentarzu leży obecnie ok. miliona osób, a na jego powierzchni znajduje się około 100 tys. grobów, w tym prochy wielu Polaków.
PRAGA (Czechy)
W Pradze są dwa bardzo ważne dla historii miasta, i znane na świecie cmentarze.
Pierwszym z nich jest zajmujący powierzchnię niecałego hektara Cmentarz Wyszehradzki, gdzie pochowani są wielcy ludzie związani z historią i sztuką. Spoczywa tam 600 zmarłych, m.in. Alfons Mucha, malarz i grafik, wybitny przedstawiciel secesji, czy słynny kompozytor Antoni Dworzak.


Drugim równie ważnym cmentarzem jest Stary Cmentarz Żydowski powstały w XV wieku - na tym cmentarzu znajduje się grób z 1439 roku, a spoczywają w nim zwłoki pisarza Avigdor Kara zaś ostatniego pochówku dokonano tutaj w 1786 roku .
Pochowanych tu zostało ponad sto tysięcy zmarłych, natomiast zachowało się do dnia dzisiejszego ok 12 tysięcy nagrobków. Większość zwiedzających przychodzi obejrzeć grób słynnego Jehudy Loewa z 1609 roku - uważanego za największego czeskiego rabina. Ponadto spoczywają tu szczątki wielu sławnych osobistości: m.in. Davida Gansa, historyka i astronoma, Mordechaja Maisela, słynnego burmistrza miasta, a także Davida Oppenheima, dziadka twórcy bomby atomowej – Roberta Oppenheimera. Czas, oraz wydarzenia historyczne odcisnęły piętno na tej nekropolii wiele grobów zostało zniszczonych. Ponadto świadomość, że spoczywają tu szczątki ponad 100 tysięcy zmarłych, które są pochowane warstwami sprawia, że cmentarz wywołuje w odwiedzających gęsią skórkę.


Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (6) ›
 

 a na ten moment czekałam prawie trzy sezony... i to wreszcie nie sen Sookie...

 • awatar mrs.nobody: nowy sezon zapowiada sie swietnie. 2 pierwsze odcinki sa boskie :D
 • awatar cytrynowy SORBET ;***: aaaaaaaaaaaa już znoszę jajo bo nie mogę się doczekać nowego sezonu ERIC I LOVE YOU!!!!!! ;***<333333 ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 

1927/28 "Skrzydła" reż. William A.Wellman
1928/29 "Melodia Broadwayu" reż. Harry Beaumont
1929/30 "Na zachodzie bez zmian" reż. Lewis Milstone
1930/31 "Cimarron" reż. Wesley Ruggles
1931/32 "Ludzie z hotelu" reż. Edmund Goulding
1932/33 "Kawalkada" reż. Frank Lloyd
1934 "Ich noce" reż. Frank Capra
1935 "Bounty" reż. Frank Lloyd
1936 "Król kobiet" reż. Robert Z. Leonard
1937 "Życie Emila Zoli" reż. William Dieterle
1938 "Cieszmy się życiem" reż. Frank Capra
*1939 "Przeminęło z wiatrem" reż. Victor Fleming

1940 "Rebeka" reż. Alfred Hitchcock
1941 "Zielona dolina" reż. John Ford
1942 "Pani Miniver" reż. William Wyler
*1943 "Casablanca" reż. Michael Curtiz

1944 "Idąc moją drogą" reż. Leo McCarey
1945 "Stracony weekend" reż. Billy Wilder
1946 "Najlepsze lata naszego życia" reż. William Wyler
1947 "Dżentelmeńska umowa" reż. Elia Kazan
1948 "Hamlet" reż. Laurence Oliver
1949 "Gubernator" reż. Robert Rossen
*1950 "Wszystko o Ewie" reż. Joseph L. Mankiewicz
*1951 "Amerykanin w Paryżu" reż. Vincente Minnelli
1952 "Największe widowisko świata" reż. Cecil B. DeMille
*1953 "Stąd do wieczności" reż. Fred Zinnemann
1954 "Na nabrzeżu" reż. Elia Kazan
1955 "Marty" reż. Delbert Mann
*1956 "W 80 dni dookoła świata" reż. Michael Anderson
*1957 "Most na rzece Kwai" reż. David Lean
1958 "Gigi" reż. Vincente Minnelli
*1959 "Ben Hur" reż. William Wyler
1960 "Garsoniera" reż. Billy Wilder
*1961 "West Side Story" reż. Robert Wise
*1962 "Lawrence z Arabii" reż. David Lean
1963 "Tom Jones" reż. Tony Richardson
*1964 "My Fair Lady" reż. George Cukor

*1965 "Dźwięki muzyki" reż. Robert Wise
1966 "Oto jest głowa zdrajcy" reż. Fred Zinnemann
1967 "W upalną noc" reż. Norman Jawison
1968 "Oliver!" reż. Carol Reed
1969 "Nocny kowboj" reż. John Schlasinger
*1970 "Patton" reż. Franklin Schaffner

*1971 "Francuski łącznik" reż. William Friedkin
*1972 "Ojciec chrzestny" reż. Francis Ford Coppola

*1973 "Żądło" reż. George Roy Hill
*1974 "Ojciec chrzestny II" reż. Francis Ford Coppola

*1975 "Lot nad kukułczym gniazdem" reż. Milos Forman
*1976 "Rocky" reż. John Avildsen
*1977 "Annie Hall" reż. Woody Allen
*1978 "Łowca jeleni" reż. Michael Cimino

*1979 "Sprawa Kramerów" reż. Robert Benton
1980 "Zwykli ludzie" reż. Robert Redford
*1981 "Rydwany ognia" reż. Hugh Hudson
*1982 "Gandhi" reż. Richard Attenborough
*1983 "Czułe słówka" reż. James L. Brooks
*1984 "Amadeusz" reż. Milos Forman
*1985 "Pożegnanie z Afryką" reż. Sydney Pollack
*1986 "Pluton" reż. Oliver Stone

*1987 "Ostatni cesarz" reż. Bernardo Bertolucci
*1988 "Rain Man" reż. Barry Levinson

*1989 "Wożąc Miss Daisy" reż. Bruce Beresford
*1990 "Tańczący z wilkami" reż. Kevin Costner
*1991 "Milczenie owiec" reż. Jonathan Demme

*1992 "Bez przebaczenia" reż. Clint Eastwood

*1993 "Lista Schindlera" reż. Steven Spielberg

*1994 "Forrest Gump" reż. Robert Zemeckis
*1995 "Waleczne Serce" reż. Mel Gibson
*1996 "Angielski pacjent" reż. Anthony Minghela

*1997 "Titanic" reż. James Cameron

*1998 "Zakochany Szekspir" reż. John Madden
a to moim zdaniem film 1998 roku BEZKONKURENCYJNIE GENIALNY

*1999 "American Beauty" reż. Sam Mendes
*2000 "Gladiator" reż Ridley Scott

*2001 "Piękny umysł" reż Ron Howard
*2002"Chicago" reż. Rob Marschall
*2003"Władca Pierścieni: Powrót Króla" reż Peter Jackson

*2004"Za wszelką cene" reż Clint Eastwood

*2005"Miasto gniewu" reż.Paul Haggis
ale znacznie lepszy był...

*2006"Infiltracja" reż Martin Scorsese
*2007"To nie jest kraj dla starych ludzi" reż Joel i Ethan Cohen
*2008"Slumdog. Milioner z ulicy" reż Danny Boyle
*2009" Hurt locker" reż. Kathryn Bigelow

2010"Jak zostać królem" - miałam innego faworyta
2011 - .... zobaczymy
 • awatar Codziennie niepoznana....: Rocky, Lot nad kukułczym gniazdem, Casablanca, Titanic, American Beauty, Zakochany Szekspir, Za wszelką cenę, To nie jest kraj dla starych ludzi, Slumdog. Milioner z ulicy, Chicago. Tajemnica Brokeback Mountain - moje ulubione z tych.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 


Sally (Bailee Madison) przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem (Guy Pearce) i jego nową narzeczoną Kim (Katie Holmes). Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. Ponad sto lat temu, w tajemniczych okolicznościach, zginął w niej pan domu. Sally słyszy głosy wołające o pomoc i nieświadoma zagrożenia uwalnia coś, co od wieków było zamknięte pod ziemią. Zło wypełnia dom. Sally wie, co kryje się w mroku, ale kto uwierzy małej dziewczynce, która boi się ciemności? (opis dystrybutora filmu)

Pozostaje mieć nadzieje że nie będzie to kolejna "horrorowa sieczka". Wiele obiecuje nazwisko scenażysty: Guillermo del Toro, autor scenariusza do świetnego "Labiryntu fauna", "Hellboy'a"wyreżyserował też te filmy ) czy oczekiwanego od dawna premiera w przyszłym roku "Hobbita".

Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Nadchodzące miesiące zapowiadają wysyp kontynuacji, "Transformers 3","Kac Vegas w Bangkoku" "Kung Fu Panda 2"... czyli "nowe" przygody dobrze znanych bohaterów i tak dalej

W sierpniu zaś na ekranach kin gościć będzie "Fright Night" horror z Colinem Farrellem w roli wampira.... zwiastun zapowiada fajny film z wreszcie ciekawym Colinem


a chodzi o:
Życie nastoletniego Charliego Brewstera (Anton Yelchin) w końcu układa się tak jak trzeba: jest popularny i umawia się z najfajniejszą dziewczyną w szkole. Problemy pojawiają się z chwilą gdy do domu obok wprowadza się Jerry (Colin Farrell) – z pozoru świetny facet, ale jest w nim coś niepokojącego i tylko Charlie zdaje się to zauważać. Pozostali - wliczając w to matkę Charliego (Toni Collette) – nie dostrzegają odmienności nowego sąsiada. Po wnikliwych obserwacjach sąsiada nastolatek dochodzi do jedynego słusznego wniosku - Jerry jest wampirem, a Charlie na własną rękę musi pozbyć się potwora żerującego w jego dzielnicy. (opis dystrybutora)

parę zdjęć z filmu:
 • awatar HellGirl: hmm, ciekawie się zapowiada. Kolejny film na liście do obejrzenia. Nawet tej starszej wersji nie oglądałam, nie wiem dlaczego.
 • awatar aleksandrara: otagowałam cię. do zabawy Top 10 Avards. :D
 • awatar Bring.Me.The.Horizon: Fajniejsza okładka starej wersji ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
1.JACKSON "JAX" TELLER (Charlie Hunnam)
[serial: "Sons of Anarchy"]
Każdy z członków SOA ma na plecach taki sam tatuaż Ponurego Żniwiarza, symbol przynależności do klubu, ponad to każdy z bohaterów posiada inne tatuaże. Jax na piersi ma imię swojego syna - Abel, również jego ręce są pokryte "rysunkami". Charlie w tym wydaniu prezentuje się mega seksownie i naprawdę do twarzy mu z tatuażami...
2.DERECK WINYARD (Edward Norton)
[ film: "American History X"]
W Polsce film ma nieco mylący tłumaczenie tytułu "Więzień nienawiści" - to opowieść o chłopaku który staje się przywódcą gangu.
Tatuaże którymi jest ozdobiony Dereck mają wyrażać jego przekonania, ideologie którą uważa za słuszną. Dopiero gdy zaczyna rozumieć że dokonał złych wyborów zdaje sobie sprawę że swastyka która "przyozdobia" jego tors będzie tam już zawsze.
Nie mniej jednak Norton i jego tors w tym filmie prezentują się rewelacyjnie3.ZĘBOWA WRÓŻKA/FRANCIS DOLARHYDE (Ralph Fiennes)
[film: "Czerwony smok"]
Właścicielem tego tatuażu jest brutalny seryjny morderca o pseudonimie Zębowa Wróżka.
Malowidło na jego plecach przedstawia tytułowego Czerwonego Smoka, motyw z obrazów Williama Blake'a.


4.MICHAEL SCOFIELD (Wentworth Miller)
[serial: "Skazany na śmierć"]
Michael jest uznanym architektem, który pewnego dnia napada na bank. Wyrok bedzie odsiadywał w więzieniu w którym na karę śmierci czeka jego brat Lincoln Burrows. Widok Michaela w wiezieniu jest dla Linca kompletnym zaskoczeniem, nie mniejszym jest tatuaż którym Mike przyozdobił swoje ciało - okazuje się on planem więzienia...
Swoją drogą tatuaż podoba mi się nieziemsko5.FOX (Angelina Jolie)
[film: "Wanted"]
Fox to zabójczyni która pracuje dla Bractwa – liczącej wieki ligi świetnie wyszkolonych zabójców. Tatuaże zdobią nie tylko przegub ręki Fox ale również plecy(część tych tałuaży to prawdziwe dziary Angie), stanowią nierozelwalną cześć osoboości Fox.6.VIPER (Lee-Anne Liebenberg)
[film:"Doomsday"]
To film (bardzoooo fajny !!! ) opowiadający o świecie zaatakowanym przez śmiertelny wirus. Szkocja w tym filmie jest odcięta od reszty świata wielkim murem, uważana za martwą. Jak się okazuje jest ona zamieszkiwana przez dzikich ludzi który urządzili sobie tam własne państwo z własnym prawem. Dziewczyna lidera tej "społeczności" prezentuje takie oto tatuaże... fajne ale mało praktyczne, tak myśle...

7.LEONARD SHELBY(Guy Pearce)
[film: "Memento"]
Leonard stracił żonę i swoje dotychczasowe życie: nie pamięta ani kim był ani co robił.
Nie mogąc zatrzymać w pamięci twarzy ani sytuacji: utrwala je na zdjęciach. Najważniejsze fakty zaś tatułuje na ciele.8.MAX CADY (Robert De Niro)
[film: "Przylądek strachu"]
Cady to postać z prawdziwego sennego koszmaru – odrażający, zupełnie nieprzewidywalny i brutalny sadysta. Cytujący Biblię wielbiciel cygar do tego cały wydziargany tatuażami, które podkreślają jego osobowość - ukazując prawde o postaci granej przez De Niro - i uzupełniają ją.
9.HANDO (Russel Crowe)
[film "Romper Stomper"]
Jego tatuaże są wyrazem jego przekonań - jest on skinheadem, członkiem gangu. To bezwzględny rasista. Tatuaże mają wzbudzać nie tylko respekt czy podziw ale też strach...


10.ARCHANIOŁ MICHAEL (Paul Bettany)
[film: "Legion"]
Jego ciało "pokryte" jest rozmaitymi rysunkami.


11.DANNY PARKER/TOM VAN ALLEN(Val Kilmer)
[film: "Jezioro Salton"]
Tatuaże którymi pokryte jest ciało miały pozwolić wniknąć i bardziej zintegrować sie w środowisku handlarzy narkotyków. Naj pierw traktujemy jego tatuaże jako "dodatek" do nowego wizerunku bohatera filmu, z czasem okazują się one ponurą ilustracją jego wcześniejszych przeżyć.

 • awatar muzungu2: Niektóre straszne \, niektóre piękne... Lecz oryginalne i jedyne w swoim rodzaju ;d
 • awatar cytrynowy SORBET ;***: świetnie zrobione tatuaże na potrzeby filmów ;) szkoda tylko że są rysowane na potrzebę danego filmu ;( ale i tak są boskie;);)
 • awatar Wojtek Pixel: FOX (Angelina Jolie) najlepszy tattoo :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Najlepszy serial od czasów "Rodziny Soprano" - "Sons Of Anarchy" to serial w Polsce znany niewielkiej liczbie, a może nawet zaledwie garstce widzów, a wielka szkoda bo jest naprawdę wciągający i na najwyższym poziomie:
-technicznym rewelacyjna praca kamery, świetne zdjęcia w pełni oddają klimat serialu
-scenariuszowym - scenariusz jest świetny, trzyma w napięciu jest brutalny, przekonujący bo prawdziwy ale potrafi też wzruszać
-muzycznym - muzyka jest powalająca "czapki z głów", przede wszystkim utwory są dobrze skompletowane
- aktorskim, może to właśnie w dużej mieże aktorom znanym z dużego i małego ekranu serial zachwyca dla przykładu: Charlie Hunnam("Hooligans" jako Jax, Ron Perlman w roli Clay'a - przywódcy gangu, Katy Segal (znana ze "Świata według Bundych" jako Gemma - żona Claya matka Jaxa. Nie wolno pominąć też roli drugoplanowych aktorów - są fantastyczni


Serial porusza tematy trudne, poważne - jest to naprawdę rewelacyjny serial sensacyjny na najwyższym poziomie. Z ciekawostek wielkim fanem serialu jest Steven King.

W Polsce serial emituje telewizja FOX.

W Stanach Zjednoczonych serial bije rekordy popularności i na wrzesień stacja FX przewiduje premierę jego 4-tego już sezonu.

SOA jest opowieścią o gangu motocyklowym, działającym w małym miasteczku Charming w Californii. Chronią oni swoje miasto przed wpływem szkodliwych działalności i... prowadzą całkiem legalny klub motocyklowy: SONS OF ANARCHY MOTOCYKLE CLUB REDWOOD ORYGINAL w skrócie SAM CRO lub SOA, pracują w tak zwanym "pełnym wymiarze 40 godzin w tygodniu", nie wychylają się prawu - słowem wzorowi obywatele. Po godzinach są zaś zajęci handlem bronią oraz rozrachunkami z wrogimi klubami m.in. DZIEWIĄTKAMI w międzyczasie próbóją rozwiązywać własne problemy w pogmatwanym życiu...OBSADA:
Charlie Hunnam - Jackson "Jax" Teller
Ron Perlman - Clarence "Clay" Morrow
Katey Sagal - Gemma Teller-Morrow
Kim Coates - Alex "Tig" Trager
Ryan Hurst - Harry "Opie" Winston
Maggie Siff - Tara Knowles
Mark Boone Junior - Robert "Bobby" Munson
Theo Rossi - Jean Carlos "Juice" Ortiz
Dayton Callie - Szeryf Wayne Unser
Tommy Flanagan - Filip "Chibs" Telford
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (7) ›
 

 
"Wyjątki od reguły stanowią o uroku życia."
(Marcel Proust)

"To nie twoje przeżycia mnie interesują, lecz to, w jaki sposób je przedstawisz. Życie nie jest dziełem."Emil Cioran)
"W życiu najpierw na wszystko jest jeszcze za wcześnie, a później - po prostu - jest już zwykle na wszystko za późno."Władysław Grzeszczyk)

"Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki. Żaden człowiek nie był nigdy w pełni samym sobą, lecz mimo to każdy ku temu dąży, jeden w mroku, inny w światłości, jak kto umie."
(Hermann Hesse)"Życie nie oferuje wyjaśnień czy przeprosin. To my je wymyślamy."Jonathan Carroll)
"Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień."Oscar Wilde)

"Posiadam szczególny talent do rozmyślania nad ponurą stroną życia, wyciągania z niej najgłębszej goryczy i smakowania jej; zbadawszy ją tak do cna, wiedziałem, jak najskuteczniej znęcać się nad sobą."Hans Christian Andersen )"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu."Albert Schweitzer)
"Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia."
(Jean-Paul Sartre)

Na zdjęciach:
1.Mischa Barton
2.Kate Beckinsale
3.Megan Fox
4.Nina Dobrev
5.Drew Barrymore
6/7/22.Dakota Fanning
8.Katie Holmes
9.Kirsten Dunst
10.Mila Kunis
11.Amy Adams
12.Bar Rafaeli
13.Rachel Lefevre
14.Zooey Deschanel
15.Blake Lively
16/19.Taylor Swift
17/24.Jennifer Lawrence
18.Selena Gomez
20.Emma Watson
21.Lara Stone
23.Kate Moss
25.Kristen Stewart
26.Cheryl Cole
(zdjęcia pochodzą z magazynów m.in. FLARE, ALLURE, BLACKBOOK MAGAZINE, VOGUE, MARIE CLAIRE)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
1. KSIĄDZ 3D ("Priest"
Film prezentowany jest w kinach w 3D. Ekranizacja niezwykle popularnego komiksu pod tym samym tytułem, opowiadającego o Ziemi w przyszłości.. Świat od wieków pogrążony jest w wojnie pomiędzy ludźmi a wampirami. Wojna z wampirami doprowadziła do niesamowitej sytuacji, ludzie zamknęli się w miastach-gettach które są kontrolowane przez Kościół. Wampiry zaś uwięzione zostały w rezerwatach. Pozostały jeszcze pustkowia, gdzie żyją ci ludzie, którzy dość mają, rządzącego miastami Kościoła. I właśnie na jednym z takich pustkowii wampiry znów zaatakują - mają bowiem nieprzewidywalnego i brutalnego przywódce znanego jako Black Hat - który to jest byłym księdzem. Jedną z pierwszych ofiar jest rodzina mieszkająca niedaleko małego miasteczka a atak przeprowadzony na nich nie był przypadkowy. Zaatakowani to bowiem rodzina jednego z najlepszych księży który nie dostają pozwolenia swoich przełożonych rusza na polowanie na własną ręke, - sprzeniewieżając się Kościołowi nie wie jeszcze, że wciągnięty został w znacznie poważniejszą intrygę, ma na głowie nie tylko wampiry , ale też podążających jego śladem księży którzy mają go sprowadzić z powrotem... A TO TYLE BY NIE PSUĆ NIESPODZIANKI TYM KTÓRZY CHCĄ ZOBACZYĆ FILM W KINIE.W filmie mamy fajną muzkę. Niesamowicie dopracowane efekty specjalne z najwyższej pułki, widowiskowe sceny walk, pościgów. Fabuła jednak przez to zaczyna schodzić na drugi plan ( a mogło być równie dobrze jak w przypadku świetnego "CONSTANTINE"2005)). A co do obsady Paul Bettany sprawdza się w roli Księdza-Mściciela. Karl Urban to świetny czarny charakter, ich filmowe starcie jest naprawdę interesujące, szkoda że nie dokonano wększej rozbudowy ich wspólnego wątku bo mogłoby się zrobić bardzo ciekawie a my widzowie dostalibyśmy fajną parę antagonistów uzupełniających się nawzajem jak pamiętni Batman i Joker.
Tak czy inaczej film warto zobaczyć bo jest naprawdę interesujący.
2. KAC VEGAS W BANGKOKU ("The Hangover Part II"

Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) oraz Doug (Justin Bartha) wyruszają do egzotycznej Tajlandii na ślub Stu. Po niezapomnianym wieczorze kawalerskim w Las Vegas Pan Młody nie chce ryzykować i postanawia zorganizować jedynie późne śniadanie przed swoim ślubem. Jednak plany nie idą po jego myśli i gubią młodszego brata narzeczonej Stu. To co wydarzyło się w Las Vegas zostało już zapisane na kartach historii, lecz to co stanie się w Bangkoku nie sposób sobie nawet wyobrazić.3. TRANSFORMERS 3
("Transformers: The Dark of the Moon"Autoboty dowiadują się o statku Cybertronian, ukrytym na księżycu. Rozpoczyna się wyścig z Decepticonami o znalezienie go i odkrycie jego sekretów, które mogą przesądzić o wyniku ostatecznej bitwy między robotami.


Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
*slasher - jest rodzajem horroru o specyficznej fabule w którym liczba bohaterów zmiejsza się w dziwnych okolicznościach, z każdą filmową minutą. Swój największy rozkwit miał w latach '70-tych i '80-tych XX wieku. Obecnie powstaje ich coraz mniej.
Za najsłynniejsz slashery uznaje się :
-Czarne święta (Black Christmas, 1974),
-Krwawy obóz Bay (Reazione a catena, 1971),
-Teksańską masakrę piłą mechaniczną (The Texas Chain Saw Massacre, 1974),
-ale przede wszystkim Halloween (1978) Johna Carpentera - który zdefiniował podstawowe zasady rządzące gatunkiem.
- Koszmar z ulicy Wiązów (1984 - nota bene to film twórcy Krzyku Wesa Cravena).

Renesans slasherów nastąpił w połowie lat dziewięćdziesiątych, po ciepłym przyjęciu nakręconego przez Wesa Cravena filmu "Krzyk" (Scream, 1996)- który na stałe wszedł do kanonu klasyki horrorów.
1. KRZYK (1996):
2. KRZYK 2 (1997)
3. KRZYK 3 (1999)

NO A TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS NA KRZYK NOWEGO WIEKU - LATA '90-te, W KWESTI SLASHER MOVIE MIAŁY SERIĘ "SCREAM", MY DOSTALIŚMY BARDZO SŁABE "PIŁY"
TERAZ NADSZEDŁ CZAS NA FAJNY SLASHER Z WYRAZISTYMI POSTACIAMI
Widziałam czwarty Krzyk, i muszę przyznać że się nie zawiodłam jest wszystko czego oczekuje widz poprzednich części (albo fan jak ja UWIELBIAM TĄ SERIĘ ).
Więc jeśli stęskniliście się za GHOSTFACE to powinniście zobaczyć ten film
Na zachętę pare zdjęć i zwiastun:


A OTO TRZY MOIM ZDANIEM NAJLEPSZE SLASHERY W HISTORII KINA:
3.Teksańska masakra piłą mechaniczną (The Texas Chain Saw Massacre, 1974), reż. Tobe Hooper
2.Piątek trzynastego (Friday the 13th, 1980), reż. Sean S. Cunningham
1.Koszmar z ulicy Wiązów (A Nightmare On Elm Street, 1984), reż. Wes Craven
 • awatar Grecka <3: osobiście byłam na Krzyku 4 :D taki średni film :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
1.
JACKSON "JAX" TELLER(Charlie Hunnam) - "Sons of Anarchy"
2.
ERIC NORTHMAN(Alexander Skarsgård) - "True blood"3.
MARK SLOAN(Eric Dane) - "Grey's Anatomy"4.
DAMON SALVATORE(Ian Somerhalder) - "The Vampire Diaries"

5.
KLAUS(Joseph Morgan) - "The Vampire Diaries"


6.
JASON STACKHOUSE(Ryan Kwanten) - "True blood"7.
STEFAN SALVATORE(Paul Wesley) - "The Vampire Diaries"8.
ALARIC SALTZMAN(Matthew Davis) - "The Vampire Diaries"
9.
NATE ARCHIBALD(Chace Crawford) - "Gossip girl"
10.
DEAN WINCHESTER(Jensen Ackles) - "Supernatural"

 • awatar Gość: Vampire Diaries królują ;D. A moi faworyci tutaj to Damon i Dean xD Przy czym Damon to po prostu mistrzostwo kocham Iana za tę rolę =]
 • awatar missswingmisssoul: Damon & Dean...ahhhh...:)
 • awatar ksantypa: Numer 3 :D :D :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 


Muszę przyznać że pierwszy sezon "Pamiętników wampirów" był świetny, zakochałam się w nim od 1 odcinka .Ale drugi sezon bije go na głowę, a zwłaszcza te odcinki od 16 to prawdziwa rewelacja, Alaric opętany przez Klausa jest rewelacyjny, gra naprawdę dobrze. Poniżej zapowiedz odcinka 19 w którym pojawi się Klaus w retrospektywach z 1491 roku - MUSZĘ PRZYZNAĆ ŻE WYBRALI MEGA PRZYSTOJNEGO AKTORA DO ROLI KLAUSA, CO MOŻNA PODZIWIAĆ W PONIŻSZYM ZWIASTUNIE I NA ZDJĘCIACH KTÓRE DODAŁAM jest też więcej zdjęć z innych odcinków tego sezonu...
Alaric/Klaus
Klaus
z 19 odcinka:
z innych odcinków:
 • awatar Kalaaa: W serialu najbardziej szkoda mi Damona i Jenny. Damona ponieważ szukał swojej ukochanej przez prawie 150 lat, a kiedy już ją znalazł to okazało sie że ona go nie kocha. Oprócz tego jest zakochany w Elenie która nie odwzajemnia jego uczuć. I była jeszcze Rose, coś pomiędzy nimi iskrzyło ale w ostatecznym rozrachunku musiał ją zabić;/ A Jenny ponieważ Alaric ciągle coś przed nią ukrywa przez co jest strasznie zagubiona
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›